XI Grand Prix Legionowa w pływaniu

W ubiegłą niedzielę już po raz jedenasty odbyła się doroczna impreza sportowa - Grand Prix Legionowa w Pływaniu.

Foto
W zawodach wzięło udział 220 zawodników z pięciu województw

Na zaproszenie UKS Delfin do Legionowa zjechało 220 zawodników reprezentujących 23 kluby z pięciu województw ( mazowieckie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, podlaskie oraz kujawsko-pomorskie). Nad imprezą honorowy patronat objęli starosta legionowski i prezydent Legionowa. Podczas ceremonii otwarcia zawodów została zaprezentowana Grupa Sponsorska "SZULICH TEAM - WSPARCIE FINANSOWE DLA DAWIDA SZULICHA"w składzie:
Mariusz Bańkowski, Bogdan Kiełbasiński, Radosław Kosiorek (pomysłodawca utworzenia grupy), Jarosław Panek, Roman Smogorzewski, Rafał Perl (koordynator grupy) oraz firmy: Dachy Kaczmarek, Zak Pol - skład budowlany, Perła Wellnes Sp. z o.o.

Foto
W ceremonii otwarcia wzięli udział patroni i sponsorzy zawodów. Na zdjęciu od lewej: Rafał Perl, Jan Grabiec - starosta legionowski i Roman Smogorzewski - prezydent Legionowa

Przedstawiciel grupy Arkadiusz Kaczmarek wręczył Dawidowi Szulichowi symboliczny czek, opiewający na kwotę rocznego wsparcia finansowego, udzielonego przez Grupę Sponsorską.

W zawodach uczestniczyła liczna reprezentacja UKS Delfin Legionowo. Oprócz naszych najlepszych zawodniczek: Aleksandry Zejdler, Joanny Paciorek oraz Anny Kalisiak, w zawodach wzięła udział duża grupa zawodniczek i zawodników, dla których był to pierwszy start w oficjalnych zawodach. Dla Oli, Ani i Joasi był to już ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w drugiej połowie stycznia.

Foto
Dawid Szulich odebrał symboliczny czek od wspierającej jego sportową karierę Grupy Sponsorskiej

Spośród zawodników UKS Delfin najlepiej spisały się Aleksandra Zejdler i Joanna Paciorek, które dwukrotnie stawały na najwyższym podium oraz Anna Kalisiak i Michał Perl, którzy dwukrotnie zajmowali trzecie miejsca. Niestety Dawida Szulicha zmogło zapalenie zatok i nie wystartował w zawodach.

W konkurencji 100 m stylem klasycznym, w kategorii wiekowej 15 lat i starsi, Ola Zajdler nie dała swoim konkurentkom żadnych szans, zwyciężając z czasem 1:17,64. Na dystansie 100 m stylem zmiennym, po bardzo zaciętej walce, również zwyciężyła z czasem 1:12,22 (nowy rekord życiowy), a w pokonanym polu pozostawiła dużo bardziej utytułowane (i starsze) zawodniczki, w tym Patrycję Palinowską reprezentującą Polonię Warszawa. Ola zajęła również bardzo wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji punktowej, na najbardziej wartościowy wynik zawodów (585 pkt). W klasyfikacji tej ustąpiła jedynie Karolinie Kujawińskiej (MZOS Płock), która w nagrodę za najlepszy wynik (656 pkt) otrzymała wielofunkcyjny sprzęt drukujący.

Joanna Paciorek, w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1995) zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji 100 m stylem grzbietowym (czas: 1:13,92) oraz na 100 m stylem zmiennym (czas: 1:14,34).

Anna Kalisiak zajęła trzecie miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:15,76 oraz trzecie miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym, czas: 1:13,18. Oba czasy są nowymi rekordami życiowymi Ani.

Michał Perl zajął trzecie miejsce na 100 m stylem klasycznym (kategoria wiekowa 13 lat) – czas: 1:27,57 oraz trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym, czas: 1:24,04.

Bardzo dobrze spisali się również: Zuzanna Sawicka, trzecia w konkurencji 50 m stylem motylkowym (czas: 37,28 – nowy rekord życiowy), Magdalena Ratajczyk, trzecia na 100 m stylem klasycznym (czas: 1:33,43) oraz Paweł Bańkowski drugi na 100 m stylem zmiennym (czas: 1:36,61).

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika UKS Delfin Legionowo wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Zejdler (585 pkt), druga była Anna Kalisiak (544 pkt), a trzecia Joanna Paciorek (519 pkt). Wśród chłopców zwyciężył Michał Perl (288 pkt) przed Markiem Krakowiakiem (264 pkt) oraz Rafałem Wasilewskim (236 pkt).

Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, głównie dzięki rodzicom zawodników trenujących w UKS Delfin Legionowo, którymi kierował prezes klubu, Rafał Perl.

Organizatorzy zawodów dziękują przyjaciołom i sponsorom UKS „DELFIN” LEGIONOWO, do który zaliczają się: