Thursday, 14th November
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

WYDARZENIA

November
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najbliższe zaproszenia:

Zgłoś imprezę
AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Kampania "Bez nienawiści" w Konopnickiej

Uczniowie Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej wzięli udział w warsztatach przeciwko tzw. „mowie nienawiści” zorganizowanych w ramach Kampanii Rady Europy "Bez nienawiści".                                                            


Komisja Europejska 2 czerwca ogłosiła wspólny plan walki z tzw. mową nienawiści. Ma on formę kodeksu postępowania, zgodnie z którym Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft zobowiązują się do usuwania w ciągu doby wszelkich jej przejawów z kontrolowanych przez siebie sieci społecznościowych. Uczniowie klasy 2b Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej doskonale wiedzą, co to jest mowa nienawiści, jak jej przeciwdziałać i jak się przed nią bronić, uczestniczyli bowiem w warsztatach poświęconych temu zagadnieniu. Warsztaty realizowane w ramach Kampanii Rady Europy "Bez nienawiści" prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis" Maciej Sopyło i Zuzanna Piechowicz. O tym, jak ważna to była lekcja dla młodych ludzi świadczą ich wypowiedzi:

Wspólnie spędzony czas uświadomił nam, jak ważne jest działanie nie tylko przeciw fali hejtów w Internecie, ale także przeciw nienawistnej mowie, którą spotykamy na co dzień w życiu. Aby w przystępny sposób przybliżyć nam temat, Młodzi Dziennikarze prowadzili z nami zajęcia grupowe, które pozwalały nam wygłaszać własne opinie i poglądy. Taka praca okazała się być strzałem w dziesiątkę. Jako uczestnicy chętnie zabieraliśmy głos i przedstawialiśmy własne pomysły. Koordynatorzy zajęć pokazali nam, w jaki sposób przeciwstawiać się przemocy słownej oraz nienawiści. Możemy to robić np. zgłaszając nieprawidłowe działania na portalach społecznościowych takich jak facebook czy YouTube. Spotkanie zwróciło naszą uwagę na istotny problem obecnych czasów. Jestem pewna, że dzięki takim zajęciom moi rówieśnicy nie pozostaną obojętni wobec mowy nienawiści. -  Lidia Kongiel, kl. IIb.

Rasizm i homofobia są jednym z największych problemów społecznych w Polsce. Dlatego tak bardzo cieszą mnie wszelkie próby szerzenia tolerancji. Szczególnie wśród nas, młodych, bo już niedługo to właśnie My będziemy filarem polskiego społeczeństwa. Tego trudnego zadania podejmuje się Koalicja Przeciw Mowie Nienawiści. Jej przedstawiciele spróbowali wyjaśnić nam problem „mowy nienawiści” w kreatywny sposób. Korzystali przy tym z zadań grupowych, wykresów i prezentacji. Celem naszych gości było nauczenie nas rozpoznawania mowy nienawiści oraz przygotowanie nas do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju nietolerancją. Z tego powodu zajęcia będę wspominać pozytywnie, a o samym projekcie nie zapomnę. - Anna Smukowska, kl. IIb.

 

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego