Najbliższe zaproszenia:

Zgłoś imprezę
AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Setki kolarzy w Lasach Chotomowskich

Blisko 400 zawodników stanęło na starcie inaugurującym zimowy sezon rowerowy na Mazowszu.
W minioną niedzielę odbył się, we współorganizacji z Gminą Jabłonna, pierwszy w tym roku maraton MTB z cyklu Northtec MTB Zimą.
To już ósma edycja tej popularnej imprezy, która z każdym rokiem przyciąga coraz większe tłumy zawodników. Startują już nie tylko mężczyźni, ale także kobiety oraz dzieci, które rywalizują na najkrótszym dystansie HOBBY. W dniu rywalizacji pogoda uśmiechnęła się do uczestników – nie było mrozu, a w lesie leżała warstwa świeżego, sypkiego śniegu.

Tuż przed rozpoczęciem zawodów odbyło się honorowe wręczenie numeru startowego z „jedynką” zwycięzcy licytacji na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, którą co roku organizuje Cezary Zamana i jego team. Zwyciężył ją Pan Wojciech Bajorek, który walczył do upadłego i finalnie wsparł orkiestrę sumą ośmiu tysięcy złotych! Oprócz numeru, Pan Wojciech otrzymał specjalny pakiet startowy umożliwiający mu start we wszystkich imprezach Zamana Group w sezonie 2016.

Tegoroczny maraton w Chotomowie, podobnie jak w latach ubiegłych, dedykowany był zmarłemu w 2012 roku Andrzejowi Wilczopolskiemu,  który cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów.

Dużą niespodzianką dla uczestników i kibiców była obecność na starcie Mistrzyni Polski w przełaju, Olgi Wasiuk. Ta utytułowana zawodniczka przyjechała na Mazowsze, aby sprawdzić swoją formę przed Mistrzostwami Świata, w których wystartuje w przyszłym tygodniu. Ostatecznie zwyciężyła rywalizację w kategorii OPEN na dystansie Fit. Trasę i organizację zawodów oceniła bardzo dobrze, podobnie jak formę panów, którzy z chęcią walczyli ramię w ramię z Mistrzynią Polski.

Na wspomnianym dystansie FIT, drugie miejsce ze stratą niespełna 2 minut zajęła Kasia Laskowska (Finiszer.pl). Trzecie miejsce przypadło Justynie Tarnowskiej, która wywalczyła aż 5 minutową przewagę nad kolejną zawodniczką. Na dłuższy dystans MEGA zdecydowały się tylko 4 zawodniczki. Tę rywalizację zwyciężyła Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team) z Krakowa, druga ze stratą 4 minut przyjechała Barbara Borowiecka (AZS UMED Łódź). Na trzeciej pozycji znalazła się Krystyna Żyżyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Wśród mężczyzn na dystansie MEGA zwyciężył utytułowany zawodnik Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM), drugi, z zaledwie 5 sekundową stratą, dojechał Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team).  Dystans FIT zwyciężył Michał Józkowicz (Diversey Team). Drugi stopień na podium wywalczył Tomasz Pietrzycki (PIE3CKI TEAM), a trzeci Grzegorz Marcinkiewicz (Świat Rowerów Racing Team).

Był to dopiero pierwszy wyścig cyklu Northtec MTB Zimą, który składa się w sumie z czterech etapów. Kolejna odsłona zimowych zawodów Cezarego Zamana już 14 lutego w podwarszawskim Karczewie.