Najbliższe zaproszenia:

Zgłoś imprezę
AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Sukcesy Delfina w Gliwicach

W dniach 3-6 czerwca na nowo otwartej pływalni 50m "Olimpijczyk" w Gliwicach odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

W zawodach brało udział 482 zawodników z 94 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentowało dwóch zawodników Dawid Szulich i Łukasz Gąsior, który na co dzień trenuje w grupie sprinterów z Bartoszem Kizierowskim w Hiszpanii.

Były to najbardziej udane Mistrzostwa Polski w historii UKS Delfin. Sukces ten wymagał olbrzymiego wysiłku i dużego poświęcenia ze strony zawodników, trenerów Rafała Perla i Daniela Krepsa oraz rodziców. Historyczny sukces zawdzięczamy doskonałym startom zawodników klubu. Dawid Szulich na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczył srebrny medal w kategorii seniorów i złoty w kategorii młodzieżowców z doskonałym rezultatem 28.60 sek. Obronił tym rezultatem tytuł v-ce mistrza polski seniorów i mistrza młodzieżowców. Na 100 m stylem klasycznym Dawid, po zaciętej walce, pierwszy raz wywalczył srebrny medal w kategorii seniorów na tym dystansie. W kategorii młodzieżowców obronił tytuł mistrza polski, uzyskując czas 1:02.66. Również bardzo udany start zaliczył na dystansie 200 m, po raz kolejny udowadniając, że jest w krajowej czołówce w stylu klasycznym, zajmując pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowców, a także po raz pierwszy trzecie w kategorii seniorów z czasem 2:15.72. Dla samego zawodnika są to najlepsze mistrzostwa w jego karierze sportowej pod względem liczby zdobytych medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy) oraz uzyskanych rekordów życiowych na wszystkich dystansach.

Drugi zawodnik, reprezentujący UKS Delfin, Łukasz Gąsior również może zaliczyć mistrzostwa do udanych ponieważ wywalczył dwa srebrne medale w kategorii seniorów. Na 50m stylem dowolnym Łukasz uległ tylko Konradowi Czerniakowi, koledze z Hiszpańskiej grupy treningowej, który uzyskał czwarty wynik na świecie w tym roku. Wynik Łukasza to 22.90sek. Ta sama kolejność powtórzyła się na dystansie dwa razy dłuższym, gdzie Łukasz płynąc 50.72 sek. zdobył tytuł v-ce mistrza polski w kategorii seniorów. Na 200m stylem dowolnym Łukasz zajął 5 miejsce z czasem 1:52.81. Pomimo tak udanych startów zawodnicy nie uzyskali minimów na Mistrzostwa Europy Seniorów w Budapeszcie.

Mistrzostwa przejdą do historii jako najlepsze dla UKS Delfin pod względem liczbyzdobytych medali (w sumie 8 medali 3 złote, 4 srebrne, 1 brązowy).