wtorek  25 lutego
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Luty
PN WT ŚR CZ PT SO ND
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

Najbliższe zaproszenia:

Zgłoś imprezę
AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Defibrylator w Starostwie

Starostwo Powiatowe w Legionowie zakupiło przenośny defibrylator umożliwiający przeprowadzenie akcji ratunkowej w przypadku wystąpienia nagłych, zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca.  Koszt urządzenia to 5.000 złotych.                                                       

Umieszczanie defibrylatorów w instytucjach użyteczności publicznej oraz miejscach, w których przebywają duże skupiska ludzi jest praktyką coraz powszechniejszą, rekomendowaną przez środowiska medyczne (m.in. Europejską Radę Resuscytacji). – To dobra i pożyteczna inicjatywa w znacznym stopniu poprawiająca bezpieczeństwo osób korzystających z miejsc publicznych. Tego typu urządzenia są proste w obsłudze, co oznacza, że każdy, kto przejdzie odpowiedni instruktaż, ma szansę uratować komuś życie. Także osoby bez wcześniejszego przygotowania poradzą sobie z obsługą AED. – powiedział Marcin Filipiuk, ratownik medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Praskim w Warszawie.

 



Defibrylator Kliniczny AED Lifeline z elektrodami w wersjach dla dorosłych i pediatrycznej to specjalistyczne urządzenie używane w trakcie czynności resuscytacyjnych służące do odwrócenia chaotycznych impulsów elektrycznych pobudzających mięsień serca i przywrócenia prawidłowego rytmu zatokowego.
Urządzenie, po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej pacjenta, automatycznie dokonuje analizy pracy serca i powiadamia, czy defibrylacja jest konieczna. Jeśli zachodzi taka potrzeba AED, krok po kroku, za pośrednictwem komunikatów głosowych instruuje operatora odnośnie dalszego postępowania. Defibrylator sam określa moc i częstotliwość wyładowań.
W badaniach stwierdzono, że wczesne użycie defibrylatora powoduje zwiększenie wskaźnika przeżyć, jeżeli defibrylację wykonano w ciągu 3 minut od chwili zatrzymania krążenia. Wskaźnik ten wzrasta w niektórych przypadkach nawet do 75%.

Pracownicy starostwa zostali przeszkoleni w zakresie obsługi urządzenia oraz udzielania pierwszej pomocy w trakcie dwuetapowego szkolenia prowadzonego przez ratowników medycznych z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej " Legionowo ".
Urządzenie od lutego będzie na stałe znajdować się w kancelarii starostwa, w specjalnie oznakowanej gablocie, na parterze budynku. Defibrylator jest cennym nabytkiem, dzięki któremu wzrośnie poziom bezpieczeństwa osób przebywających w budynku starostwa, ale miejmy nadzieję, że nigdy nie zaistnieje potrzeba jego użycia.

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego